Výstava „Jak si hráli a co četli nejen vaši rodiče a prarodiče, ale také vy a vaše děti“

Starokolínský okrašlovací spolek ve spolupráci s obcí Starý Kolín uspořádal výstavu na téma „Jak si hráli a co četli nejen vaši rodiče a prarodiče, ale také vy a vaše děti“. Výstava se konala v objektu bývalého kina. Na základě reakcí návštěvníků na otevření kina při minulé výstavě jsme tento prostor opět rádi využili.

Jako překvapení jsme pro veřejnost připravili po téměř 30 letech promítání. Sice proběhlo v provizorních podmínkách, ale přes 120 návštěvníků během tří dnů je velký úspěch. Nabídli jsme tyto krátké programy: Toulavá kamera o Starém Kolíně; dokument k výročí 750 let obce Starý Kolín; sestřih fotografií ze všech předchozích vánočních trhů a jako novinku Starý Kolín z výšky (záběry z dronu).

Samotnou výstavu tvořily různé hračky, hry, knihy, časopisy, fotografie a další předměty ze světa dětí, které nám zapůjčili občané Starého Kolína a další nadšenci. Celkově bylo vystaveno přes 480 předmětů od 46 různých vystavovatelů.

Výstava byla otevřena o víkendech 30.11. – 1.12 a 7. – 8.12.2019. V pátek 6.12. výstavu navštívili žáci místní základní a mateřské školy v rámci výuky. Celkový počet návštěvníků dosáhl přes 950 osob, někteří navštívili výstavu opakovaně. Kromě místních obyvatel Starého Kolína a Bašet se jednalo o přespolní návštěvníky z blízkých měst a obcí: Kolín, Hlízov, Svatá Kateřina, Týnec nad Labem, Velký Osek, Pašinka, Chotusice, Chvaletice, Malín, Kutná Hora, Červené Pečky, ale i z míst vzdálenějších: Praha, Čáslav, Rudná, Police nad Metují.

Rádi bychom poděkovali všem návštěvníkům za přízeň. Jejich finanční dary ze vstupného budou uloženy na účet veřejné sbírky a budou použity při rekonstrukci márnice v areálu kostela sv. Ondřeje. Všichni návštěvníci obstáli se ctí, žádný předmět se neztratil ani nebyl poškozen a nedošlo k žádnému narušení průběhu výstavy. Tímto všem upřímně děkujeme.

Naďa Kotková

Výstava na panoramatickém snímku


Příprava výstavy

Výstava „Jak si hráli a co četli nejen vaši rodiče a prarodiče, ale také vy a vaše děti“

Foto: Václav Horák