Pozvánka na výlet autobusem se Starokolínským okrašlovacím spolkem


Starokolínský okrašlovací spolek pořádá výlet za poznáním památek města Heřmanův Městec, zámku ve Slatiňanech a obce Kočí. Vyrazíme autobusem v neděli 8. 4. 2018 v 8:30 hodin z náměstí ve Starém Kolíně (u pomníku padlých).

Cena za dopravu autobusem je 70 Kč za osobu. Místo v autobuse si rezervujete zde pomocí formuláře:

Upozornění: Autobus je již plně obsazen. Další registrace jsou možné jen jako náhradníci pokud někdo odřekne. Děkujeme za pochopení.

 

nebo na tel.:  608 611 787.  Odborný výklad povede členka našeho spolku, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph.D..

Vstupné v místě si hradí každý účastník sám.

Co navštívíme: 

1. Obec Kočí – prohlídka kostela sv. Bartoloměje

V 9:30 – Kostel sv. Bartoloměje byl založen zakládací listinou královny Žofie, druhé manželky Václava IV., v roce 1397. Představuje dílo vrcholné gotiky, na něj navazuje dřevěná zvonice, která společně s barokním mostem zastupuje lidovou architekturu.
Vstupné: 30 Kč/osobu. Další informace.


2. Slatiňany

Prohlídka ZÁMKU ve Slatiňanech (je potvrzena prohlídka zámku – trasa „Letní sídlo Auerspergů – zámecká expozice, více)

V 10:30 – Zámek Slatiňany:  Letní sídlo Auerspergů – zámecká expozice vás zavede do panského patra s reprezentačními, společenskými a soukromými prostorami, které na přelomu 19. a 20. století obývala rodina knížat z Auerspergu. Dále zavítáte do suterénu zámecké budovy, kde se dochoval ojedinělý soubor provozních prostor v podobě kuchyně a umývárny nádobí. Opravdovým unikátem je kotelna z počátku 20. století se soustavou rozvodného potrubí, originální izolací a tisícilitrovým boilerem.

Vstupné 100 Kč/dospělý a 70 Kč/ děti a mládež do 18 let a senioři nad 65 let; viz další slevy, Web zámku s fotografiemi


3. Heřmanův Městec 

Cca 12:30 příjezd do Heřmanova Městce a OBĚD. Místo oběda v Heřmanově Městci bude upřesněno.

Ve 14:00prohlídka kostela sv. Bartoloměje na náměstí:  Dnešní stavba vystavěna mezi lety 1756 – 61 podle projektu místního stavitele Františka Tomáše Jedličky (1733 – 1800), syna kolínského stavitele Josefa Jedličky. Stavitel navázal na pozdní dílo K. I. Diezenhofera. Vstupné dobrovolné.

Ve 14:45 – prohlídka synagogy a židovského hřbitova: Stará barokní synagoga byla od základů přestavěna do nynější novorománské budovy v r. 1870. V blízkosti budova bývalé židovské školy. Dále navštívíme židovský hřbitov s výkladem Miroslavy Jouzové.

V cca 15:45-16:00 odjezd do Starého Kolína


Nejpozději v 17:00 návrat do Starého Kolína