Spolek v newsletteru The Friends of Czech Heritage

Starokolínská márnice v magazínu významné anglické nadace.

V dubnu 2020 bylo realizováno provizorní zastřešení zdiva márnice za pomoci finačního příspěvku britské charitativní nadace The Friends of Czech Heritage. Informaci nyní nalezneme v aktuálním newsletteru vydávaném touto nadací.

Text:

Projekty, které povzbuzují a inspirují

Ne vše bylo pozastaveno. Naše projekty se postupně posouvají buď ke svému zahájení či dokončení. Oprava barokní márnice přidružené ke kostelu svatého Ondřeje ve Starém Kolíně je iniciována odvážnou skupinou dobrovolníků. Poskytli jsme grant, abychom pomohli stabilizovat obvodové zdi do doby, než  budou získány prostředky na zastřešení.

Toto je úspěšný příklad naší politiky nabídnout grant na počátku projektu, aby pomohl k jeho uskutečnění. Navzdory pandemii byla před koncem dubna  dokončena první fáze prací k záchraně obvodových zdí od další destrukce. Paní Marie Smutná, která stojí v čele tohoto projektu říká: „Velmi děkuji za Vaši úžasnou a laskavou podporu. Chtěla bych zdůraznit, že bez pomoci The Friends of Czech Heritage by márnice zůstala ve svém zuboženém stavu. Věříme, že nyní bude snadnější získat více finančních prostředků i přes současnou nepříznivou dobu. V každém případě jsme definitivně  zastavili úpadek této hodnotné budovy.“

Newsletter (PDF)